info@yektiyatrosu.org 0536 660 2342

Hakkımızda

6´sı engelli 11 kişiden oluşan YETENEKLİ ENGELSİZLER KOMEDİ TİYATROSU kurulduğu 2007 yılından itibaren; topluma saygı,engelli´ye destek,ekonomiye katkı,sosyal sorumluluk´ta öncü,olma yolunda zoru başarma azmi sayesinde kısa sürede tiyatro sektöründe tanınmış ve bu ilkelerinden asla vazgeçmemiştir.

Dünden bugüne yaptığı çalışmalarla kendi kaderini paylaşan birçok engelli kardeşimize ve sivil toplum örgütlerine örnek olmuştur.Engellilerin ekonomideki katkı payında oluşturabilecekleri kar payını yükseltmek adına,evden ve rehabilitasyon merkezlerinden çıkmayan engellilerin içindeki dinamizmi,gücü ve pratiği harekete geçirmiştir.Bu sayede engelliler tiyatrosu furyası büyümüş,derneklerin sanatsal çalışmaları artmıştır.

Amacı,kendi kaderini paylaşan arkadaşlarının sorunlarını tiyatro sahnesinde komik bir dille anlatarak kentsel ve sektörel projelerde kendilerininde unutulmaması gerektiğini göstermeye çalışmak ve bu şekilde toplumumuzda kendini ezik hisseden evden ve rehabilitasyon merkezlerinden çıkmayan engellileri topluma kazandırmak onları çalışır hale getirmeye ve mutlaka her engellinin bir şey yapabileceğini göstermeye inandırmak bu konuda onlara örnek olmaktır.Biliyoruzki ekip olarak asla bunlarla yetinmeyecek gerek yurt içi gerek yurt dışı çalışmalarımıza durmadan aynı heyecanla devam edeceğiz.

Bizleri izleyenler bize benzemeye çalışanlarla aramızdaki kalite farkını apaçık görmüş olduklarından dolayı tercihlerini herzaman bizden yana kullanmıştır.Bu tercih hep daha iyisini yapma yolunda bize sorumluluk yüklemiştir.SAĞOLSUNLAR,VAROLSUNLAR.
Herşeyden önce; “İşimizi gerçekten severek yapıyoruz.” Belki de başarımızın tek ve yegane sebebi de bu.Çünkü biliyoruz ki; ancak bir işi sevdiğiniz zaman o alanda kendinizi daha da geliştirmek ve daha başarılı olmak için çalışırsınız.Ekibimizde olan herkes de işini severek yapıyor ve kendi alanlarında gelişebilmek için çaba harcıyor.

Yapmaya çalıştığımız işin tahmin edilenin üzerinde zor bir iş olduğunu çok iyi biliyoruz. Birçok mimari ve ulaşım sorunu ile uğraşmak zorunda kalırken,bir yandan engellilerle ilgili önyargı ve bakış açısını değitirmek adına yoğun bir tempo harcıyoruz.Çeşitli birçok sorunla karşılaşıyoruz. Ancak bu sorunların neden çözülemeyeceğine dair bahaneler aramaktansa, bu sorunların nasıl çözüleceği üzerine yoğunlaşıyoruz. Bu yüzden de tiyatro sergilerken “bahaneler” değil “çözümler” üretme adına engelli-sağlam neler yapabiliriz? Sorusuna cevap arıyoruz.

Elbette bizi farklı kılan tüm özellikler bunlar değil. Bizi daha yakından tanıdığınızda neden “farklı” olduğumuzu çok daha iyi anlayabilirsiniz.Zamanınız olduğunda tanışmak için sizi gösterilerimize bekliyoruz…
Ayrıca oyunlarımızın geliriyle yine kendi kader arkadaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayarak bu projenin çok amaçlı olduğunu sadece bir tiyatro gösterisinin yanı sıra toplum hizmeti için çalışan bir lokomotif olduğunu göstermeye çalışıyoruz.
Konaklama,basın yayın,ulaşım,salon,muhasebe ve vergi giderleri dışında kalan tüm ücret engelli arkadaşlarımız ve oyuncularımızın ihtiyaçları karşılanmak için harcanmaktadır.
Görüşmek dileği ile…
YEK TİYATROSU EKİBİ

Misyonumuz

YEK TİYATROSU yapmış olduğu etkinliklerde,engellilerin fırsat verildiğinde toplum,çevre ve kamu yararına olan tüm çalışmalarda üretime katkı payı sunacağını göstermektir. Hali hazırda çalışma şartlarının,engellinin üretebilecek konumuna göre oluşturulması halinde ekonomik,sosyolojik ve istihdam alanındaki eksiklikleri doldurabileceğini göstermektir. İnsanlığa hizmet için üretilmiş,icat edilmiş ve hangi dalda olursa olsun başarılarıyla hala anılan bilim adamları,müzisyenler,mucitler ve daha nice akademik başarıları olan insanların farklı farklı engelleri olduğunu hepimiz biliyoruz. Engelli olmak değil,engelleniyor olmak başarmanın önündeki engeldir.

Vizyonumuz

YEK TİYATROSU olarak ilk prensibimiz,izlenmeye değer marka konumunda akla gelen ilk tiyatro olmaktır.Komedi,drama,stand up ve interaktif çalışmalarda engelli-sağlam tabusunu ortadan kaldıracak çalışmalara imza atmak,etkinliklerimize icabet eden insanlara keyifli zamanlar yaşatmak ve en önemlisi ROL-MODEL olabilme adına olabildiğince çok çalışmak, diğer prensiplerimizden bazıları.
Etkileşim Kutusu
Sayfayı Paylaş
Sayfayı Yazdır

HESAP BİLGİLERİMİZ

1.HESAP: TR450001200973900001021183

2.HESAP: TR780001002439624669825002

3.HESAP: TR430001500158007314046421

4.HESAP: TR420006701000000080112903

5.HESAP: TR920006701000000054344535

6.HESAP: TR780006400000114540165861